Aktualności

Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności
Dziś jest Narodowy Dzień Zwycięstwa i Wolności - święto obchodzone w Polsce 8 maja upamiętnia zakończenie II wojny światowej w Europie. Burmistrz Miasta Chojnowa Jan Serkies wraz z członkiem zarządu Powiatu Legnickiego Krzysztofem Sowińskim złożyli kwiaty pod Obeliskiem, jako wyraz pamięci o ofiarach II wojny światowej.
data publikacji: 2020-05-08 15:10
 
Walka z koronawirusem w Chojnowie
Na sesji Rady Miejskiej Chojnowa, która odbyła się 6 maja, Burmistrz Jan Serkies przekazał informacje dotyczące obecnej sytuacji w Prywatnym Ośrodku Pielęgnacyjno – Rehabilitacyjnym Niebieski Parasol. Zwołany tego samego dnia sztab kryzysowy wystosował prośbę do Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Legnicy o wykonanie ponownych testów w Niebieskim Parasolu, potwierdzających zakażenia koronawirusem. Próbki do badań na obecność COVID-19 zostaną również pobrane od wszystkich pracowników Zakładu Opieki Zdrowotnej w Chojnowie, ponieważ jedna osoba z personelu Niebieskiego Parasola, pracowała w dwóch placówkach. Część zakażonych pracowników jest wraz z pacjentami w ośrodku, część natomiast jest w izolacji. Kwarantanną zostały objęte rodziny personelu oraz wszyscy ci, którzy mieli kontakt z osobami z Niebieskiego Parasola. Wszystkimi działaniami dotyczącymi zasad bezpieczeństwa zajmuje się legnicki sanepid. Ognisko koronawirusa potwierdzone zostało 2 maja. Na obecną chwilę 59 osób jest zakażonych (37 pacjentów i 22 osoby z kadry). Istotnym problemem jest opieka. Teraz gdy część osób z personelu zmaga się z chorobą, potrzebne są osoby wspierające placówkę. Od 7 maja trzech studentów medycyny z Wrocławia wspiera Niebieski Parasol. Wolontariusze przyjechali do Chojnowa na prośbę Wojewody Dolnego Śląska Jarosława Obremskiego. W ośrodku całą dobę pełni dyżur lekarz Jacek Chopkowicz. Dziś siedmioro pacjentów trafi do Szpitala Wojewódzkiego w Legnicy, pięcioro natomiast w najbliższej dobie przewiezionych zostanie do Szpitala Zakaźnego w Bolesławcu. W pomoc angażuje się wiele osób. Wojewoda dolnośląski już w niedzielę 3 maja przekazał potrzebne środki do ochrony i zabezpieczenia przed COVID-19. Starosta powiatu legnickiego Adam Babuśka na bieżąco wydaje dyspozycje dotyczące potrzeb w placówce. Starostwo również przekazało podstawowe środki ochrony. Urząd Miejski zakupił ozonator oraz 120 kompletów pościeli medycznej. Chojnowski samorząd jest w stałym kontakcie z prezes ośrodka Małgorzatą Sztompke, która informuje o potrzebach, które są niezwłocznie realizowane. W pomoc dla Niebieskiego Parasola zaangażowało się wielu mieszkańców miasta i gminy Chojnów. Organizowane są zbiórki pieniędzy i darów. Walka z wirusem tak naprawdę dopiero się zaczęła, wspólną odpowiedzialnością i solidarnością starajmy się ją wygrać.
data publikacji: 2020-05-07 12:19
 
Pomoc dla Niebieskiego Parasola
Obecnie Ośrodek Pielęgnacyjno – Rehabilitacyjny walczy z ogniskiem koronawirusa, które zostało potwierdzone testami 2 i 4 maja. 58 osób jest zakażonych (36 pensjonariuszy i 22 osoby z kadry). Chojnowski samorząd jest w stałym kontakcie z pracownikami placówki. Na prośbę dyrektor p. Małgorzaty Sztompke urząd zakupił ozonator oraz 120 kompletów pościeli medycznej. Działania podejmowane są na bieżąco, a inicjatyw związanych z pomocą dla wszystkich zmagających się z chorobą przybywa.
data publikacji: 2020-05-06 13:16
 
Miasto w walce z COVID-19
Koronawirus nie odpuszcza. Nowa rzeczywistość obliguje do podejmowania różnych działań mających na celu wspieranie środowisk, które w pierwszej linii stają oko w oko ze śmiercionośnym wrogiem. W związku z tym chojnowski samorząd zakupił dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy urządzenie niezbędne w walce z koronawirusem. AEROSEPT ultra do dezynfekcji pomieszczeń za kwotę 34.000 zł ma działanie odkażające z drobnoustrojów. Jest to bardzo ważna broń w rozprzestrzenianiu się pandemii. W dobie zmagań z wirusem nie tylko pomieszczenia sanitarne muszą być nieskazitelnie czyste, ale także ubrania pracowników placówek medycznych. W tym celu ratusz sfinansował pralko - suszarkę wartą 2 tys. złotych dla Pogotowia Ratunkowego w Legnicy oddział w Chojnowie. Kolejnymi istotnymi działaniami było zakupienie blisko 3 tys. maseczek ochronnych dla mieszkańców miasta, dostępnych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Kolejowej 9. Chojnów otrzymał także tysiąc maseczek w ramach przyjacielskiego gestu z miasta partnerskiego Michovo Hradiste, które również zostały rozdysponowane na potrzebujących mieszkańców. Chojnowskie szkoły otrzymały wsparcie edukacyjne dzięki doposażeniu w nowy sprzęt komputerowy. 28 laptopów trafiło do SP3 i SP4 za sprawą wniosku złożonego przez miasto do Centrum Projektów Polska Cyfrowa w ramach otwartego konkursu grantowego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. Pomocną inicjatywę powzięli również chojnowscy Radni przekazując 1300 zł na zakup sprzętu ochronny osobistej dla Przychodni Rejonowej w Chojnowie. Działania samorządu stale ewaluują, a koronawirus, jak informują eksperci, niestety pozostanie z nami na dłużej…
data publikacji: 2020-04-22 12:45
 
Tarcza Antykryzysowa
Tarcza Antykryzysowa to w ostatnim czasie temat frapujący przedsiębiorców i wszystkich tych, których dotykają poważne skutki finansowe, w związku z obostrzeniami i zamrożeniem gospodarki. Rząd polski wystosował szereg możliwości dla wszystkich prowadzących firmy i własne działalności gospodarcze.
data publikacji: 2020-04-22 12:29
 
<< nowsze | 3  | 4  | 5  | 6  | 7 | 8  | 9  | 10  | 11  | 12  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie