Aktualności

Nowe drzewa w Chojnowie
Krótko przed wielkanocnymi świętami miejskie służby posadziły w mieście blisko 50 nowych drzew. Wraz z nadejściem tegorocznej wiosny kilka miejskich ulic zyskało nasadzenia lip, jesionów lub klonów. Uważny przechodzień z pewnością zauważy zapalikowane lipy i jesiony przy ul. Dąbrowskiego, Reja, Samorządowej, Matejki i w Małym Parku. Pojedyncze sztuki znajdziemy przy ul. Witosa, Bohaterów Getta Warszawskiego, Paderewskiego. Do końca tygodnia 25 klonów pojawi się przy ul. Bielawskiej. W sumie 74 nowe drzewka w zasobach miejskiej zieleni.
data publikacji: 2020-04-21 09:05
 
Laptopy dla chojnowskich uczniów
Samorząd Chojnowa złożył wniosek do Centrum Projektów Polska Cyfrowa w ramach otwartego konkursu grantowego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. Rządowe wsparcie finansowe udzielane jest na projekty polegające na doposażeniu jednostek oświaty w sprzęt komputerowy niezbędny do prowadzenia lekcji w trybie zdalnym. Przyznana kwota to 70 tysięcy złotych. W ramach tych środków zakupiono 28 laptopów, które trafiły do uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 4. - Sprzęt jest wysokiej klasy – mówi dyrektor SP 3 Mariusz Szklarz – Jesteśmy w trakcie rozdysponowania. Nasi uczniowie są w zasadzie wyposażeni w niezbędne laptopy, które wypożyczaliśmy ze szkolnych zasobów. Teraz te nowoczesne zastąpią starsze modele. - Laptopy przeznaczamy dla potrzebujących uczniów klas IV-VIII– wyjaśnia dyrektor SP4 Beata Miler-Kornicka -. Wydajemy je sukcesywnie. Ich ilość zaspokaja nasze szkolne potrzeby. Laptopy są własnością placówek. Kiedy uczniowie wrócą do swoich ławek, a zdalne nauczanie będzie już tylko wspomnieniem, szkolne laptopy będą służyć, jako pomoce naukowe.
data publikacji: 2020-04-20 13:56
 
Kolejne 2000 maseczek
W poniedziałek 20 kwietnia do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej chojnowski samorząd przekaże kolejne 2 tysiące maseczek, które zostały zamówione 14 kwietnia (zakupione jeszcze w marcu 800 sztuk zostały rozdane). Podobnie jak pierwszy tysiąc, który miasto otrzymało z partnerskiego Mnichovo Hradiště, będą rozdawane wszystkim zainteresowanym.
data publikacji: 2020-04-16 14:16
 
Maseczki w MOPS
Szanowni Państwo Informujemy, że maseczki otrzymane w dniu wczorajszym z miasta partnerskiego Chojnowa – Mnichovo Hradiště przekazane zostały do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, skąd będą rozdysponowane dla chętnych mieszkańców. Zainteresowani mogą odebrać maseczkę z zachowaniem obowiązujących zasad ostrożności.
data publikacji: 2020-04-16 14:16
 
Mnichovo Hradiště dla Chojnowa
Mnichovo Hradiště – miasto partnerskie Chojnowa w ramach współpracy i przyjacielskich relacji ofiarowało potrzebne do walki z koronawirusem akcesoria, które wykonane zostały przez mieszkańców czeskiego miasteczka. 1000 sztuk maseczek oraz 10 osłon do twarzy odebrał na granicy Habartice / Zawidów Burmistrz Miasta Chojnowa Jan Serkies. W przekazaniu uczestniczył starosta miasta Mnichovo Hradiště Ondřej Lochman. Do tej przyjacielskiej inicjatywy dołączyły lokalne przedsiębiorstwa i osoby prywatne z Mnichovo Hradiště: firmy szyjące maseczki MiJa i ZDEPE.CZ, zakład Ocun a HBPO, w którym zostały wykonane przyłbice ochronne oraz panie, które w swoich domach szyły maseczki. Przekazane maseczki i osłony na twarz zostaną rozdysponowane dla mieszkańców Chojnowa. Gest społeczności Mnichovo Hradiště potwierdza, że przyjaźń polsko – czeska to nie tylko historyczna więź, podobny język czy bliskość granic, to przede wszystkim współpraca i międzynarodowa solidarność w trudnym czasie.
data publikacji: 2020-04-15 18:37
 
<< nowsze | 4  | 5  | 6  | 7  | 8 | 9  | 10  | 11  | 12  | 13  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie