Aktualności

Pomoc dla Niebieskiego Parasola
Obecnie Ośrodek Pielęgnacyjno – Rehabilitacyjny walczy z ogniskiem koronawirusa, które zostało potwierdzone testami 2 i 4 maja. 58 osób jest zakażonych (36 pensjonariuszy i 22 osoby z kadry). Chojnowski samorząd jest w stałym kontakcie z pracownikami placówki. Na prośbę dyrektor p. Małgorzaty Sztompke urząd zakupił ozonator oraz 120 kompletów pościeli medycznej. Działania podejmowane są na bieżąco, a inicjatyw związanych z pomocą dla wszystkich zmagających się z chorobą przybywa.
data publikacji: 2020-05-06 13:16
 
Miasto w walce z COVID-19
Koronawirus nie odpuszcza. Nowa rzeczywistość obliguje do podejmowania różnych działań mających na celu wspieranie środowisk, które w pierwszej linii stają oko w oko ze śmiercionośnym wrogiem. W związku z tym chojnowski samorząd zakupił dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy urządzenie niezbędne w walce z koronawirusem. AEROSEPT ultra do dezynfekcji pomieszczeń za kwotę 34.000 zł ma działanie odkażające z drobnoustrojów. Jest to bardzo ważna broń w rozprzestrzenianiu się pandemii. W dobie zmagań z wirusem nie tylko pomieszczenia sanitarne muszą być nieskazitelnie czyste, ale także ubrania pracowników placówek medycznych. W tym celu ratusz sfinansował pralko - suszarkę wartą 2 tys. złotych dla Pogotowia Ratunkowego w Legnicy oddział w Chojnowie. Kolejnymi istotnymi działaniami było zakupienie blisko 3 tys. maseczek ochronnych dla mieszkańców miasta, dostępnych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Kolejowej 9. Chojnów otrzymał także tysiąc maseczek w ramach przyjacielskiego gestu z miasta partnerskiego Michovo Hradiste, które również zostały rozdysponowane na potrzebujących mieszkańców. Chojnowskie szkoły otrzymały wsparcie edukacyjne dzięki doposażeniu w nowy sprzęt komputerowy. 28 laptopów trafiło do SP3 i SP4 za sprawą wniosku złożonego przez miasto do Centrum Projektów Polska Cyfrowa w ramach otwartego konkursu grantowego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. Pomocną inicjatywę powzięli również chojnowscy Radni przekazując 1300 zł na zakup sprzętu ochronny osobistej dla Przychodni Rejonowej w Chojnowie. Działania samorządu stale ewaluują, a koronawirus, jak informują eksperci, niestety pozostanie z nami na dłużej…
data publikacji: 2020-04-22 12:45
 
Tarcza Antykryzysowa
Tarcza Antykryzysowa to w ostatnim czasie temat frapujący przedsiębiorców i wszystkich tych, których dotykają poważne skutki finansowe, w związku z obostrzeniami i zamrożeniem gospodarki. Rząd polski wystosował szereg możliwości dla wszystkich prowadzących firmy i własne działalności gospodarcze.
data publikacji: 2020-04-22 12:29
 
Nowe drzewa w Chojnowie
Krótko przed wielkanocnymi świętami miejskie służby posadziły w mieście blisko 50 nowych drzew. Wraz z nadejściem tegorocznej wiosny kilka miejskich ulic zyskało nasadzenia lip, jesionów lub klonów. Uważny przechodzień z pewnością zauważy zapalikowane lipy i jesiony przy ul. Dąbrowskiego, Reja, Samorządowej, Matejki i w Małym Parku. Pojedyncze sztuki znajdziemy przy ul. Witosa, Bohaterów Getta Warszawskiego, Paderewskiego. Do końca tygodnia 25 klonów pojawi się przy ul. Bielawskiej. W sumie 74 nowe drzewka w zasobach miejskiej zieleni.
data publikacji: 2020-04-21 09:05
 
Laptopy dla chojnowskich uczniów
Samorząd Chojnowa złożył wniosek do Centrum Projektów Polska Cyfrowa w ramach otwartego konkursu grantowego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. Rządowe wsparcie finansowe udzielane jest na projekty polegające na doposażeniu jednostek oświaty w sprzęt komputerowy niezbędny do prowadzenia lekcji w trybie zdalnym. Przyznana kwota to 70 tysięcy złotych. W ramach tych środków zakupiono 28 laptopów, które trafiły do uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 4. - Sprzęt jest wysokiej klasy – mówi dyrektor SP 3 Mariusz Szklarz – Jesteśmy w trakcie rozdysponowania. Nasi uczniowie są w zasadzie wyposażeni w niezbędne laptopy, które wypożyczaliśmy ze szkolnych zasobów. Teraz te nowoczesne zastąpią starsze modele. - Laptopy przeznaczamy dla potrzebujących uczniów klas IV-VIII– wyjaśnia dyrektor SP4 Beata Miler-Kornicka -. Wydajemy je sukcesywnie. Ich ilość zaspokaja nasze szkolne potrzeby. Laptopy są własnością placówek. Kiedy uczniowie wrócą do swoich ławek, a zdalne nauczanie będzie już tylko wspomnieniem, szkolne laptopy będą służyć, jako pomoce naukowe.
data publikacji: 2020-04-20 13:56
 
<< nowsze | 7  | 8  | 9  | 10  | 11 | 12  | 13  | 14  | 15  | 16  | 17  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie