Aktualności

Maseczki w MOPS
Szanowni Państwo Informujemy, że maseczki otrzymane w dniu wczorajszym z miasta partnerskiego Chojnowa – Mnichovo Hradiště przekazane zostały do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, skąd będą rozdysponowane dla chętnych mieszkańców. Zainteresowani mogą odebrać maseczkę z zachowaniem obowiązujących zasad ostrożności.
data publikacji: 2020-04-16 14:16
 
Mnichovo Hradiště dla Chojnowa
Mnichovo Hradiště – miasto partnerskie Chojnowa w ramach współpracy i przyjacielskich relacji ofiarowało potrzebne do walki z koronawirusem akcesoria, które wykonane zostały przez mieszkańców czeskiego miasteczka. 1000 sztuk maseczek oraz 10 osłon do twarzy odebrał na granicy Habartice / Zawidów Burmistrz Miasta Chojnowa Jan Serkies. W przekazaniu uczestniczył starosta miasta Mnichovo Hradiště Ondřej Lochman. Do tej przyjacielskiej inicjatywy dołączyły lokalne przedsiębiorstwa i osoby prywatne z Mnichovo Hradiště: firmy szyjące maseczki MiJa i ZDEPE.CZ, zakład Ocun a HBPO, w którym zostały wykonane przyłbice ochronne oraz panie, które w swoich domach szyły maseczki. Przekazane maseczki i osłony na twarz zostaną rozdysponowane dla mieszkańców Chojnowa. Gest społeczności Mnichovo Hradiště potwierdza, że przyjaźń polsko – czeska to nie tylko historyczna więź, podobny język czy bliskość granic, to przede wszystkim współpraca i międzynarodowa solidarność w trudnym czasie.
data publikacji: 2020-04-15 18:37
 
Ważne dla przedsiębiorców! Ulgi dla firm
Burmistrz Miasta Chojnowa informuje, że na czas kryzysu wywołanego przez koronawirusa, przedsiębiorcy, których działalność została dotknięta konsekwencjami epidemii, mogą uzyskać wsparcie w postaci: -odroczenia terminu płatności podatków i opłat lokalnych, - rozłożenia zaległych płatności na raty, - umorzenia odsetek od zadłużenia, w szczególnych przypadkach również umorzenia zaległości podatkowej, - przesunięcia terminów płatności podatku od środków transportowych, a w szczególnych przypadkach również umorzenia zaległości podatkowej oraz ulgi w czynszu za wynajem lokali należących do miasta ( nie dotyczy opłat za media). Przedsiębiorcy w każdym przypadku mogą się zwrócić z odpowiednim wnioskiem. Każdy wniosek będzie indywidualnie rozpatrywany. Możliwość udzielania ulg w spłacie należności podatkowych, nastąpi w drodze decyzji administracyjnej. Działalność gospodarcza CEIDG Kierując się troską o bezpieczeństwo obywateli informujemy, że wszystkie wnioski CEIDG-1 dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej można składać w skrzynce podawczej zamieszczonej przy drzwiach wejściowych do Urzędu Miejskiego w Chojnowie, która zgodnie z procedurami opróżniana jest od poniedziałku do czwartku o godz. 15.15, w piatki o godz. 14.15. Informujemy również o możliwości składania wniosków do CEIDG drogą elektroniczną (online) z użyciem bankowości internetowej, profilu zaufanego lub podpisu elektronicznego. Przypominamy, że wniosek, w szczególności w zakresie daty rozpoczęcia, zawieszenia, wznowienia, zakończenia może być złożony w DOWOLNYM TERMINIE. Taki wniosek można złożyć także po ustaniu pandemii.
data publikacji: 2020-04-09 11:19
 
Samorząd Chojnowa wspiera walkę z COVID 19
Dziś podczas Sesji Rady Miejskiej Chojnowa Burmistrz Jan Serkies podziękował wszystkim tym, którzy jednoczą się i walczą z epidemią koronawirusa. - Dziękuję wszystkim pracownikom służby zdrowia, którzy niejednokrotnie narażając własne zdrowie i życie, pomagają potrzebującym. Dziękuję pracownikom Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Legnicy. Dziękuję wszystkim służbom mundurowym. Gorąco dziękuję za wszelkie inicjatywy społeczne, które wspierają działalność służby zdrowia. Dziękuję mieszkańcom miasta i gminy wiejskiej, przedsiębiorcom, ludziom biznesu, firmom za okazaną pomoc dla Szpitala Wojewódzkiego w Legnicy, Pogotowia Ratunkowego w Legnicy z filią w Chojnowie, Szpitala w Bolesławcu, Rejonowej Przychodni Zdrowia w Chojnowie – mówił Burmistrz Miasta Chojnowa. Solidaryzując się w walce przeciwko Covid-19 włodarz miasta poinformował o wsparciu dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy oraz Pogotowia Ratunkowego w Legnicy: - Samorząd naszego miasta bardzo dużą wagę przywiązuje do ochrony zdrowia mieszkańców, stąd bardzo bliska współpraca z jednostkami służby zdrowia. Najczęściej jest to pomoc w zakupie sprzętu specjalistycznego. Nie inaczej jest również obecnie. Postanowiliśmy sfinansować dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy, w porozumieniu z Panią Dyrektor, niezbędne urządzenia do skutecznej walki z epidemią COVID 19: - AEROSEPT ultra do dezynfekcji pomieszczeń za kwotę 34.000 zł oraz pralko - suszarkę dla Pogotowia Ratunkowego w Legnicy oddział w Chojnowie na kwotę 2000 zł. – powiedział burmistrz, apelując o rozsądek i respektowanie obostrzeń: - Drodzy Mieszkańcy! Bądźmy razem w walce z epidemią. Przestrzegajmy wszystkich zaleceń Ministra Zdrowia i miejmy nadzieję, że sytuacja wkrótce się poprawi.
data publikacji: 2020-03-31 16:41
 
Podziękowanie!
Przychodnia Rejonowa w Chojnowie serdecznie dziękuje Pani Elżbiecie Zamojskiej - Pracownia Krawiecka "Fastryga" za nieodpłatne uszycie i przekazanie kilkudziesięciu maseczek ochronnych. Każda pomoc i gest dobrej woli są ogromnym wsparciem we wspólnej walce z pandemią koronawirusa.
data publikacji: 2020-03-23 13:06
 
<< nowsze | 7  | 8  | 9  | 10  | 11 | 12  | 13  | 14  | 15  | 16  | 17  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie